GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

?Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın"

27.12.2019 14:48:10

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´un vefatının 83. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı mesajında şu ifadelere yer verdi; ?Aziz milletimizin unutulmaz değeri, İstiklal Marşımızın şairi, âlim ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy´u rahmet-i rahmana uğurlayışımızın 83. yılını idrak etmiş bulunuyoruz. Milli mücadeleye katılıp ülkesinin bağımsızlığına kavuşması için halkı aydınlatma görevini seve seve kabul eden, şiirleriyle bu ülkenin gerçek sahiplerine samimiyetle seslenen bir şair olan Mehmet Akif, inancıyla sanatını bir arada tutabilmiş, sarsılmaz karakteriyle de toplum tarafından sevilmiş yakın tarihimizin en önemli şair ve düşünce adamlarından biridir.?

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; ?Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy; arkasında bıraktığı şahsiyet yüklü tertemiz hayatı ve alnının teriyle vücut verdiği eserleriyle ?Asım´ın Nesli ´ne ışık olan hakikat, adalet ve ümmet uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olmuştur. "Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın." diyerek de, İstiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir.? dedi.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı milli birlik ve beraberliğimizin sembolü İstiklal Marşımızın mısralarında milletimizin asil ruhu ve vatan sevdasını anlatan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u 83. Sene-i devriyesinde saygı ve rahmetle anıyorum? dedi.

Haber Kaynak : Tuğba Horuz

"KASITLI BİR KARALAMA KAMPANYASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

GELGÖR’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

GELGÖR VATANDAŞLARA HELVA DAĞITTI

BAŞKAN GELGÖR SERT TEPKİ GÖSTERDİ

YÜZME HAVUZU 15 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

HAVUZUN ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI ALANI MERADAN ÇIKARILDI


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

AYNI YERDE YİNE YANGIN ÇIKTI

TELEFONLA GÖRÜŞMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR

OSMANCIK’TA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

DEVA PARTİSİ OSMANCIK YÖNETİMİ BELLİ OLDU