GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

AYBÜKE ÖĞRETMEN MEZARI BAŞINDA ANILDI

9.06.2020 14:48:00

Batman’ın Kozluk İlçesi’nde şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın Şehitlikteki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’da Belediye Başkanı Veysi Işık’ın aracına yönelik PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda, Şehit düşen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, şehadetinin 3. Yılında Osmancık Şehitliği’ndeki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Anma programına İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Aile ve Sosyal Politikalar Çorum İl Müdürü Yahya Çoban, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Aybüke Yalçın’ın ailesi, daire müdürleri, öğretmenler katıldı.

Mezarı çiçeklerle donatıldıktan sonra sulanan Aybüke Yalçın’ın Anma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı şu ifadelere yer verdi: “Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ve Çorum Valimiz Mustafa Çiftçi şehidimizin ailesine hürmetlerini ve taziyelerini iletiyorum. 8 sene ben doğuda görev yaptım. Yüzlerce şehidimizi uğurladım ama öğretmenizin şehadeti ayrıca üzdü bizleri. Rabbim onu çok seviyor ki makamına aldı. Şu an da dünya da ahirette de bilinen, sevilen, arkasından binlerce Fatiha okunan bir kardeşimiz. Onun bize ihtiyacı yok ama bizim ona ihtiyacımız var. Rabbim bu şehadetleri tekrar göstermesin diyoruz ama bu ülkenin şehitleri bitmez. Çünkü bu coğrafya Sultan Alparslan’ın bize emanetidir. Rabbim emanetlerine sahip çıkmayı nasip etsin. Bizler de fazlasıyla şehitlerimize sahip çıkıyoruz. Bize düşen onların hayallerini gerçekleştirmek. Aybüke öğretmenimiz 1994 doğumlu ve 23 yaşında öğretmen oldu. Toplamda 8 ay öğretmenli yapabildi. Görev süresince çok sevildi ve sayıldı ama ömrü o kadarmış rabbim yanına aldı. Rabbim şehadetini kabul etsin tekrar başımız sağolsun”

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’nın konuşması sonrası Aybüke öğretmenin mezarı başında dualar okundu. Okunan duaların ardından anma töreni sona erdi.

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

"KASITLI BİR KARALAMA KAMPANYASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

GELGÖR’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

GELGÖR VATANDAŞLARA HELVA DAĞITTI

BAŞKAN GELGÖR SERT TEPKİ GÖSTERDİ

YÜZME HAVUZU 15 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

HAVUZUN ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI ALANI MERADAN ÇIKARILDI


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

AYNI YERDE YİNE YANGIN ÇIKTI

TELEFONLA GÖRÜŞMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR

OSMANCIK’TA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

DEVA PARTİSİ OSMANCIK YÖNETİMİ BELLİ OLDU