GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

Engelli oğluna hizmet verenleri Osmancık´ta ağırladı

25.09.2019 09:31:49

Evde bakım hizmeti alan engelli hasta çocuğu adına teşekkür etmek için Osmancık Sakatlar Derneği Eski başkanı Muzaffer Kara evde bakım hizmeti yapan çalışanları Osmancık?ta misafir etti.

Evde bakım hizmeti alan engelli hasta çocuğu adına teşekkür etmek için Osmancık Sakatlar Derneği Eski başkanı Muzaffer Kara evde bakım hizmeti yapan çalışanları Osmancık?ta misafir etti.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Evde Bakım Hizmetleri Birimi Personeli Muzaffer Kara´nın daveti üzerine Osmancık´ta kahvaltıda bir araya geldi. Kalabalık bir ekibin katılımı ile gerçekleşen kahvaltı programının ardından şehitliğe gidilere dualar edildi.

Şehitlik ziyareti sonrasında, Koyunbaba Türbesini ziyaret eden personele Emekli İmam Hasan Akbaba Koyunbaba hakkında bilgi verdi. Akbaba, Koyunbaba´nın kerametleri ve niçin Koyun baba denildiğini misafirlere anlatarak bilgiler verdi. Buradan Koyunbaba Köprüsüne ve Kızılırmak sahiline geçilerek Osmancık´ta açılan Kahveland ?da dinlenen personel daha sonra İstanbul-Samsun yolu üzerinde bulunan Has Park Dinlenme tesislerinde öğlen yemeği yediler. Buradaki yemeğe AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, İl Sağlık Müdürü Oprt. Dr. Ömer Sobacı, Valilik adına Niyazi Kızılırmak Çorum Evde sağlık temsilen Serdar Hangün, Asiye Kızılırmak Osmancık Evde sağlık adına Rüştüye Erdogmuş, Umut Duran ve Çorum Esnaflarından Mustafa Metin Emekli İmam Hasan Akbaba, Emekliler Derneği Başkanı Muharrem Yıldız, Tedaş emeklisi Bilal Gök, Yağsiyan Köyü ve Dilimasar Mahallesi adına Gürsel Soluğan, Ali Sümbül, Cengiz Kara, ve Fahri Avukat Berkay Kara katıldı.

Yemek sonrası çay sohbeti sırasında Engelli Berkay Kara ile sohbet eden AK Parti Milletvekili Oğuzhan Kaya kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında; ?Bugün burada yemeğine katıldığımız Berkay Kara gibi her an hepimiz aslında bir engelli adayıyız. Yaşlılara ve engellilere bakanlara değer veriyoruz. Akparti´den önce insanlar engelli çocuklarını dışarı çıkaramıyordu. Partimizle birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde insanı seviyoruz ki yaratandan ötürü şiarı ile tüm engellilere gereken ilgi ve alaka gösterilmiştir. Engelliler ve yaşlılar bizim için değerlidir. Bunun için her türlü desteği yapıyoruz. Şu anda güçsüzlere yaptığımız yardımlarda Sosyal Yardımlarda Avrupa´da birinciyiz. Bu küçük kardeşimize bu sevgi ve ilgi olmasa bu durumda olmazdı. Sevgi ve şefkat onların ilacı? ifadelerini kullandı.

Daveti yapan engelli babası Muzaffer Kara iştirak eden misafirlere yaptığı konuşmada; ?Bu güne kadar hastamızın yaşamı ve rahatsızlıkları konusunda önemli derecede duyarlılık ve hassasiyetli olmalarınız vesilesiyle bir araya gelip, sizleri hep bir arada görme mutluluğunu yaşattınız. Yatalak hastamızın topluma kazandırılması ve ona yaşama sevinci verilmesi adına, Toplumun vazgeçilmez bir parçası olan engellilerimize karşı duyarlılığınız, engelliye bakış açısı duruşunuz samimiyeti hiç bir şekilde ifade edilemeyen bir duygudur. Bu duyarlılığınızdan dolayı, siz değerli misafirlerimizle böyle bir günde bir arada olmanın sevincini bana aileme ve çocuğuma yaşattığınız için teşekkür ederim? ifadelerini kullandı.

Program sonunda katılımcılar düzenlenen organizasyon için Muzaffer Kara´ya teşekkür etti.

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

"KASITLI BİR KARALAMA KAMPANYASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

GELGÖR’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

GELGÖR VATANDAŞLARA HELVA DAĞITTI

BAŞKAN GELGÖR SERT TEPKİ GÖSTERDİ

YÜZME HAVUZU 15 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

HAVUZUN ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI ALANI MERADAN ÇIKARILDI


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

AYNI YERDE YİNE YANGIN ÇIKTI

TELEFONLA GÖRÜŞMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR

OSMANCIK’TA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

DEVA PARTİSİ OSMANCIK YÖNETİMİ BELLİ OLDU