SİYASET

SİYASET Haberleri

Karatağ´dan Türkeş´i anma mesajı

4.04.2020 12:04:13

Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş´in 23. ölüm yıl dönümü sebebiyle Osmancık İlçe Başkanı Satılmış Karatağ anma mesajı yayınladı.

Karatağ yazılı olarak yayınladığı mesajında ülkücülük ve milliyetçilik davalarını sonuna kadar sürdüreceklerinin altını çizerek şu ifadelere yer verdi: ?MERHUM BAŞBUĞUMUZ ALPARSLAN TÜRKEŞ Bey´in Rahmet´i Rahman´a vasıl oluşunun 23.yılı devriyesi 04.04.1997-04.04.2020

Ebediyete irtihalinin 23. Yıldönümünde merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey-i duayla özlemle anıyor Seksen yıllık hayatını Türklük şuuru ve gururuna vakfeden, islam ahlak ve faziletine adayan merhum Türkeş beyin, yaşadığı döneme damgasını vuran Mümtaz bir dava adamı inanmış ülkü ve ilke insanıydı. Bu vasfıyla gönüllere girmiş ömrünü milletine adamış hayatı bu uğurda çile ve mücadelelerle geçmiştir.

O ihanete karşı imanın, yıkıma karşı dik duruşun, tuzaklara karşı milli duruşun, teslimiyete karşı milliyetçi onurun sembolleşen ismi olmuştur.
O Türklüğün nefes aldığı her yerde milli heyecanı kalbi Türk dünyası için çarpanların yol basçısı, Türk İslam Ülkü´sünün yılmaz savunucusu olarak fikir ve hareketimize istikamet vermiştir.
Bizlerde merhum Türkeş beyimizden devraldığımız davamızı, yılmadan usanmadan Ülkümüzden ayrılmadan devam edeceğiz. Üstlendiğimiz emanet kutludur, sorumluluğu ağır olduğu kadar da tarihidir.
Bizim gibi görünüp de bize saldıran çelme takan önümüze engel koyup geleceğimizi ipotek altına almaya kalkan siyasi defolara aldırmadan önümüze bakıyoruz.
Yılanlara, kananlara, kaçanlara inat bugün Milliyetçi Hareket Partisi ayaktadır güçlüdür kararlıdır, geleceğin Türk asrını belirlemek için hazırlıklıdır.
Millet bitti demeden bu dava bitmez. Türklük sönmeden Ülkü meşalesi söndürülemez, Milliyetçi Hareket Partisi silinemez. Bitişimizi gözleyenler, tükenişlerinin acısıyla kıvranacaklardır.
Merhum Türkeş beyin veciz sözünden anlaşılacağı gibi ?Türk ne kadar kuvvetlenirse Müslümanlık o kadar kuvvet kazanır, tarih bunun ispatıdır, bu gerçeği görmeyenler, inkar edenler Milliyetçi Hareket´e düşmandır?

Şüphesiz kim bize husumet besliyorsa, ya Türklüğümüze yan bakan ya da Müslümanlığımıza nefret saçan yabancı uşakları, batının bekçileri, haçlı elemanlarının piyonlarıdır.
Milliyetçi Hareket Partisi merhum Türkeş beyin ifadesiyle, Türkiye´nin yaşama iradesidir, Bunlara eyvallahımız dün olmadı, bugünde olmayacaktır.
Bu cesaret Milliyetçi Ülkücü Hareketin her şerefli mensubunda fazlasıyla mevcuttur.
Bizler; şanıyla şerefiyle şühedasıyla edep ve erdemiyle tarihe adını kahraman diye yazdırmış Milliyetçi Ülkücü Hareketiz.
Bu duygu ve düşüncelerimle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey-i ve Aziz dava şehitlerimizi minnet ve Şükranlarımla anıyor, Cenab-ı Allah´tan rahmet diliyorum. Aziz hatırasının önünde saygıyla eğiliyorum. BAŞBUĞUM RUHUN ŞAD KABRİN NUR MEKANIN CENNET OLSUN.?

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

KOYUNBABA MAHALLESİ’NE 4,5 DÖNÜM PARK YAPILIYOR

SAHİL KENARINA SINIRLI YAPI İZNİ VERİLDİ

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

PARKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR

Dezenfektan Çalışmaları devam ediyor

Osmancık Belediyesinden 20 Ton Ücretsiz Su

Sağlıklı Kentler Birliği Osmancık Belediyesini unutmadı


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

ÇORUM’DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

İŞYERİNDE YILAN PANİĞİ

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR