GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfında Buluştular

15.11.2019 09:42:28

Osmancık Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı´nda Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve Belediye Meclis üyeleri gençlerle bir araya geldi.

Gemici Mahallesinde bulunan Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı yıllardır sürdürmüş olduğu geleneği devam ettirerek Başkan Gelgör´ü ve belediye meclis üyelerini yemekte öğrenciler ile buluşturdu. Vakfın yemekhanesinde düzenlenen yemekte sıcak bir ortam oluştu . Başkan Gelgör; davetinden dolayı Vakıfa teşekkür ederek, Belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Osmancık Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Medet Sezgen ve Başkan Yardımcısı Emrullah Koçak; Başkan Gelgör ve meclis üyelerinin yanı sıra hayırsever iş adamlarının katkıları ile faaliyetlerini sürdürdüklerini bildirdi.

1995 yılında kurdukları vakıf hakkında da bilgi veren Koçak, ?Osmancık´ta bir zat varmış ve çobanlık yaparmış. Geleni, geçeni ağırlar onları hoşnut edermiş. Sanki çınar gibi gölgesinde barındırırmış garibanı, fakiri, yoksulu ve yetimi. İsteyene aş isteyene yoldaş olurmuş, insanları hoş, yaratanı hoşnut (razı) edermiş. Sonra ulu çınar terk edilmiş, kurumaya bırakılmış. Yıl 1995. Ulu çınarda yeni bir filiz oluşmuş. Osmancıklılar su vermiş, kollamışlar çınarı. Çınar dallanmış gölge olmuş garibana fukaraya. Osmancık´ta uğrak yeri olmuş çınar gölgesi. Ramazanda iftar yemeği, okumak isteyen garip gençlere barınak, sığınak olmuş. Osmancıklı büyütmüş çınarı, ulaştırmış. Tam seksen yedi garip, fakir ama başarılı gence mekân olmuş çınar gölgesi. Adına yakışır hal almış. Osmancık´ta Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı açıkta bırakmamış okumak isteyip de Osmancık´a gelen gençleri. Bağrına basmış, onlara aş vermiş, elbise vermiş, yurt vermiş. Osmancıklılar ne iyi etmişler bu çınarı büyütmüşler. Bu çınar kurumasın bu vakıf yok olmasın. El verelim, birlik olalım hoş edelim insanları, hoşnut edelim yaratanı. Koyunbaba Vakfı, Osmancıklı hayırseverlerle beraber yaşayacak, Hayırseverlerin göz nuru olacak. Osmancıklı yaşatacak Osmanlı´nın emaneti olan bu çınarı? ifadelerini kullandı.

Sezgen ve Koçak; davete katılan Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci ve Belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, ?Osmancık Koyunbaba Eğitim ve Kültür Vakfı her geçen gün hayırsever iş adamlarımızın, siyasetçilerimizin, esnaflarımızın, vatandaşlarımızın katkıları ile çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirecek hizmeti vermeye çalışıyoruz? dedi.

Haber Kaynak : Tuğba Horuz

KOYUNBABA MAHALLESİ’NE 4,5 DÖNÜM PARK YAPILIYOR

SAHİL KENARINA SINIRLI YAPI İZNİ VERİLDİ

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

PARKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR

Dezenfektan Çalışmaları devam ediyor

Osmancık Belediyesinden 20 Ton Ücretsiz Su

Sağlıklı Kentler Birliği Osmancık Belediyesini unutmadı


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

ÇORUM’DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

İŞYERİNDE YILAN PANİĞİ

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR