GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

?Mazluma dini ve milleti sorulmaz?

27.02.2020 15:59:14

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi Avukat Ömer Kılıç´ın konuşmacı olarak katıldığı ´İdlib; sonun başlangıcı mı?´ konulu söyleşi programı gerçekleştirdi.

Söyleşi programının açış konuşmasını yapan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi Başkanı Kazım Sekili, Suriye konusunda herkes bir şeyler konuşuyor. Algı operasyonları ile Suriye konusu manipüle ediliyor. İşte bu konuda farklı ve özgün okumalar yapan Avukat Ömer Kılıç´ı getirerek İdlib özelinde Suriye konusuna daha doğru bir biçimde anlamaya çalışacağız. Programa katılmanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim" diye konuştu.

İslam coğrafyasının en çok kanayan yarasının Suriye konusunu konuşmak için bir araya gelindiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Avukat Ömer Kılıç, "Suriye konusunu iyi anlayabilmek için son 50 yılını iyi bilmemiz gerekir. 1982 Hama katliamından bu yana Suriye´yi iyi bilmemiz gerekiyor. Gündemi yakından izlemek doğru değerlendirmenin ön şartıdır" dedi. Ömer Kılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Savaşları esas çıkaranlar genellikle batılılardır. Bunu da genellikle Orta Doğu bölgesinde çıkarıp devamlı bir gözyaşı, devamlı bir karışıklığa neden olarak yapmaktadırlar. İşte bölge halkının çok dikkatli olması gerekir ve ferasetli davranması gerekir. Batı hiçbir zaman İslam coğrafyasında meydana gelen çatışmaları görmek istemedi. 2013 yılında Mısır´da gerçekleşen darbe neticesinde binlerce insanın zulme uğradığını görmek istemedi. Suriye´de de aynı şekilde gerçekleşen zulmü görmemezlikten geliyor.

Bosna Hersek savaşına batı en fazla üç yıl dayanabildiği halde Suriye´de devam eden bu zulme dokuz yılı geçmesine rağmen herhangi bir müdahalede bulunmuyorlar. Hatta açık ve kapalı olarak bu zulmün devamına destek olmaktadırlar.

Suriye konusu Türkiye´nin geleceğini tehdit eden bir konumdadır. Türkiye kendi geleceği için mutlaka bu sorunu çözmelidir. Çözmek için de bu zamana kadar çok mücadele etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Şu anda televizyonlarda ve yazılı basında yapılan açıklamaların çoğu yanlıştır. Algı ile insanların yanlış düşünmeleri istenmektedir. Bazı yapılan hatalar olsa da Türkiye Suriye´deki sorunu insan haklarını önceleyerek çözmeye gayret etmiştir. Fakat bazıları bu problemin devam etmesini istemektedirler. Çünkü Suriye meselesi çözülürse Türkiye´nin önüne kimsenin geçemeyeceklerini çok iyi biliyorlar.

* Bizler Müslümanlar olarak dünyanın neresinde olursa olsun bir zulme karşı çıkmak zorundayız. Zulme uğrayana dinini ve milliyetini soramayız ve ona göre davranamayız. Bu zamana kadar da nerede bir zulüm olduysa orada hem Türk devleti olarak hem de Türk halkı olarak zulme uğrayan insanların yanında yer almışızdır. Bu çok önemli bir özelliktir."

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

"KASITLI BİR KARALAMA KAMPANYASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

GELGÖR’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

GELGÖR VATANDAŞLARA HELVA DAĞITTI

BAŞKAN GELGÖR SERT TEPKİ GÖSTERDİ

YÜZME HAVUZU 15 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

HAVUZUN ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI ALANI MERADAN ÇIKARILDI


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

AYNI YERDE YİNE YANGIN ÇIKTI

TELEFONLA GÖRÜŞMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR

OSMANCIK’TA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

DEVA PARTİSİ OSMANCIK YÖNETİMİ BELLİ OLDU