EĞİTİM

EĞİTİM Haberleri

MYO’DA DEVİR TESLİM YAPILDI

22.06.2020 19:40:00

Çorum Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürü Recep Çakar yeni görevine başladı.

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürütürken üniversite tarafından alınan karar doğrultusunda yeni görevine atanan Doç. Dr. Kadir Erol, düzenlenen devir teslim töreni ile görevini Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Recep Çakar'a devretti.

Düzenlenen devir teslim töreninde Doç Dr. Kadir Erol veda konuşması yaparak Öğr. Gör. Recep Çakar’a yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Akabinde Öğr. Gör. Dr. Recep Çakar ile öğretim elemanlarının tanışmalarıyla devam eden törende konuşan Çakar, görev süresince Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokuluna yapmış olduğu katkılarından dolayı Doç. Dr. Kadir Erol'a teşekkür etti.

Öğr. Gör. Dr. Recep Çakar konuşmasında "Bilindiği gibi ülkemizin kalifiye ara eleman ihtiyacının karşılanması konusunda Meslek Yüksekokullarına büyük görevler düşmektedir. Bu çerçevede bizi bu göreve layık gören Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Osman Öztürk hocamızın, Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu ile ilgili beklentileri çok büyüktür. Rektörümüzün bu teveccühlerine layık olmak, iç ve dış paydaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek ve öğrencilerimizin beklentilerini ve taleplerini karşılayabilmek için ekip arkadaşlarımızla birlikte çok güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Üniversitemizin özellikle üzerinde durduğu, Üniversite-Sanayi İşbirliği çalışmaları kapsamında kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri ile olan bağlarımızı daha çok güçlendirmek için gereken tüm adımları siz değerli mesai arkadaşlarımızla atacağız. Bu doğrultuda ülkemizde birçok üniversitede uygulanmakta olan ve öğrencilerimizin bölümlerinde öğrendikleri bilgileri uygulayarak pekiştirme fırsatını veren 3+1 eğitim ve öğretim modelinin Meslek Yüksekokulumuzda hayata geçirilmesi konusunda çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz" dedi.

Müdürlük görevi sona eren Doç. Dr. Kadir Erol ise "Görevimiz süresince Meslek Yüksekokulumuzun gelişmesi için mesai arkadaşlarımız ile birlikte elimizden geleni yapmaya çalıştık. Mesai arkadaşlarıma şimdiye kadar vermiş oldukları değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Meslek Yüksekokulumuzu bulunduğu yerden daha ileri noktaya taşınması konusunda yapacağı değerli çalışmaları için şimdiden Öğr. Gör. Dr. Recep Çakar hocamıza başarılar diliyorum" dedi. Devir Teslim Töreni, Öğr. Gör. Dr. Recep Çakar'ın Doç. Dr. Kadir Erol'a çiçek takdim etmesi ile sona erdi.

RECEP ÇAKAR KİMDİR?

Dr. Öğr. Gör. Recep Çakar, 1985 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorumda tamamladı. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Programına başlayarak 2004 yılında bitirdi. Aynı yıl Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümüne yerleşti ve 2007 yılında lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Aynı yıl ikinci lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde başlayarak 2012 yılından tamamladı. 2011 yılında Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ABD’da Yüksek Lisans eğitimine başlayarak 2013 yılında başarıyla tamamladı. 2016 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ABD Muhasebe ve Finans Dalında doktora eğitimine başlayarak 2020 yılında tamamladı. 2006 yılında yapılan KPSS’de alan bazında Türkiye Birinciliği elde ederek İzmir Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığı Mali Hizmetler Biriminde çalışmaya başladı. 20013 yılında Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünde öğretim elemanı olarak çalışmaya başladı, 2017-2020 yılları arasında Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2018 yılında Hitit Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkez Müdür yardımcılığı görevini de yürütmeye başladı, halen bu görevini de devam ettirmekte olup 2019 yılında Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatör Yardımcılığı görevine başladı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel makale, bildiri ve kitap bölümü olup çalışmaları Haziran 2020 itibariyle yaklaşık 30 atıf almıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır."

KOYUNBABA MAHALLESİ’NE 4,5 DÖNÜM PARK YAPILIYOR

SAHİL KENARINA SINIRLI YAPI İZNİ VERİLDİ

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

PARKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR

Dezenfektan Çalışmaları devam ediyor

Osmancık Belediyesinden 20 Ton Ücretsiz Su

Sağlıklı Kentler Birliği Osmancık Belediyesini unutmadı


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

ÇORUM’DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

İŞYERİNDE YILAN PANİĞİ

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR