GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

OSMANCIK AK GENÇLİK KOLLARI´NDAN ?ÇÖP TOPLAMA? AKIMI

16.10.2019 10:32:39

Osmancık Ak Gençlik Kolları´da son zamanlarda oldukça yaygınlaşan ?Trashtag Challenge (Çöp Toplama)? akımına katıldı.

 Osmancık Ak Gençlik Kolları´da son zamanlarda oldukça yaygınlaşan ?Trashtag Challenge (Çöp Toplama)? akımına katıldı.

Öncelikle ?Trashtag Challenge?den biraz bahsedecek olursak; son zamanlarda akım haline gelen bir meydan okuma. Tüm dünyayı, çevreyi temizlemeye teşvik ediyor. bu harekete katılan gönüllü kişiler, ilk olarak çöplerle dolu bir yer seçiyor. Daha sonra gönüllüler, bu alanın fotoğrafını çekip temizlemeye başlıyor. Temizlik bittiğinde de çöp poşetleriyle ?sonrası? halini çekip sosyal medyada iki halini de ?trashtag? etiketiyle paylaşıyor. Sosyal medyada bu zamana dek 28 binden fazla fotoğraf paylaşıldı.

Bu zamana kadar birçok akım yapıldı. ama son olarak ?Trash Challenge? etiketiyle paylaşılmaya başlanan ?Çöp Toplama? akımı çok ses getirdi. İnsanların çöplerle kaplı doğal alanları temizlediği, topladıkları çöpleri koydukları çöp poşetlerinin önünde poz vererek katıldığı bu akım, hem küresel düzeyde destek alıyor, hem de bu akıma katılan insanlar takdir ediliyor.

Osmancık Ak Gençlik Kolları ´da ?Çöp Toplama? akımı için kolları sıvadı. Bu akımda, çöp toplayanların bir amacı doğayı temizlemekse, bir diğer tarafı da bu çöpleri atanların bir parça da olsa utandırılmasını sağlayarak, çöp konusunda bir bilinç oluşmasına katkıda bulunmak. Osmancık Ak Gençli Kolları´ da bu bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak amacıyla Kent Ormanı Düztepe Mevkiindeki çöpleri topladı. Öncesi sonrası fotoğraflarını ise sosyal medyada ?Sürdürülebilir yaşam, toprağın, suyun, iklimin ve biyo-çeşitliliğin korunması ile mümkündür. Çevre sorunlarının sadece bugün değil, gelecek nesilleri de etkilediğini asla unutmamalıyız. Bu kapsamda sizlerden çevrenizi temiz tutmanızı diliyoruz? notuyla paylaştı.

 

Haber Kaynak : Tuğba Horuz

KOYUNBABA MAHALLESİ’NE 4,5 DÖNÜM PARK YAPILIYOR

SAHİL KENARINA SINIRLI YAPI İZNİ VERİLDİ

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

PARKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR

Dezenfektan Çalışmaları devam ediyor

Osmancık Belediyesinden 20 Ton Ücretsiz Su

Sağlıklı Kentler Birliği Osmancık Belediyesini unutmadı


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

ÇORUM’DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

İŞYERİNDE YILAN PANİĞİ

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR