GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

Osmancık Belediyesi´nden ?VİP ARAÇ İHALESİ? Açıklaması

10.10.2019 16:14:21

Ulusal basında ?Makam Araçlarını Azaltalım Diyen MHP´li Başkandan VİP Araç İhalesi? başlığıyla bir haber gündeme geldi.

 Ulusal basında ?Makam Araçlarını Azaltalım Diyen MHP´li Başkandan VİP Araç İhalesi? başlığıyla bir haber gündeme geldi.

Yayınlanan haber şu şekilde:

?Yerel seçimlerin gündemi haline gelen makam araçları birçok adayın azaltmayı vadettiği bir seçim sloganı haline dönüştü. Seçimden sonra ?resmi araç kullanımını azaltmamız lazım? diyerek mazbatasını alan Çorum Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, makama oturduktan sonra ilk iş Mercedes Vito marka makam aracı aldırdı. Aracın ?VIP´ yani ?Çok Önemli Kişi? tasarımı için ihaleye çıkıldı. 10 Temmuz´da çıkılan ihaleyi kazanan şirket ile 22 Temmuz´da sözleşme imzalandı. ?Mercedes Vito marka aracın, makam aracına dönüştürülmesi için gerekli malzemelerin montajlı mal? başlığıyla açılan ihaleye tek şirket katıldı. İhaleyi kazanan şirkete aracın VIP hale dönüştürülmesi için 75 bin TL ödenecek. ?denildi.

Belediye VİP araç ihalesinin ulusal basının gündemine düşmesi üzerine, Osmancık Belediye Başkanlığı basın birimi ?VİP Araç İhalesi? ile ilgili basın açıklaması yapma gereği duydu.

ANKA Haber Ajansı tarafından servis edilen Sözcü ve Yeniçağ Gazeteleri ile bazı yayın kuruluşlarınca yayınlanan gerçek dışı haber ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklamasına gerek duyulmuştur.

Söz konusu yayın kuruluşlarında yer alan ?Makam araçlarını azaltalım diyen MHP´li başkandan VİP araç ihalesi? başlıklı haberde Osmancık Belediyesinin 350 bin TL değerinde bir araç satın aldığı ve bu araca da 75 bin TL bedelle VIP araç tasarımı yaptırdığı iddia edilmektedir.

Her ne kadar bu iddianın doğru olmadığı ilçe halkımız tarafından biliniyor olsa da şeffaflık ilkesi gereği bir kez daha kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

Haberde söz konusu edilen 2014 Model Mercedes Benz Vito markalı araç önceki dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 18.10.2017 tarihinde belediyemize hibe edilmiştir.

Hibe olarak alınan araç önce Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne tahsis edilmiş daha sonra da Fen İşleri Müdürlüğü emrine inşaat işlerinin takibi ve kontrolü için görevlendirilmiştir.

Fen İşleri Müdürlüğünde işçilerin taşınmasının yanında malzeme taşımak için de kullanıldığı ve aşırı derecede yıprandığı tespit edilen araç 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra derhal geri çekilmiştir.

Aracın tekrar sosyal ve kültürel işlerde kullanılabilmesi için bakım, onarım ve dizaynı için 10 Temmuz 2019 tarihinde ihale yapılmıştır.

Söz konusu araç belediyemizde Kültürel ve Sosyal Etkinlikler ile şehir dışı ulaşımda kullanılmaktadır.

Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Gelgör, belediyeye kendi aracı ile gelmekte olup mesai saati dışında da kendi aracını kullanmaktadır.  Resmi programlarda ise belediyemize ait 19 HB 427 plakalı Skoda Octavia markalı aracı kullanmaktadır.

Ayrıca 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra belediyemizce her hangi bir binek araç alımı yapılmamıştır.

Gerçeği yansıtmayan, yanıltıcı ve yanlı haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

KOYUNBABA MAHALLESİ’NE 4,5 DÖNÜM PARK YAPILIYOR

SAHİL KENARINA SINIRLI YAPI İZNİ VERİLDİ

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

PARKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR

Dezenfektan Çalışmaları devam ediyor

Osmancık Belediyesinden 20 Ton Ücretsiz Su

Sağlıklı Kentler Birliği Osmancık Belediyesini unutmadı


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

ÇORUM’DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

İŞYERİNDE YILAN PANİĞİ

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR