SAĞLIK

SAĞLIK Haberleri

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR

1.07.2020 11:08:00

Osmancık’ta 1 yılı aşkın süredir göz doktoru olmaması hem vatandaşları hem de gözlükçü esnafını isyan ettirdi.

Osmancık Devlet Hastanesi’ne bir yılı aşkın süredir göz doktoru atanmadı. En son görev yapan göz doktorunun tayininin çıkmasının ardından bir süre haftanın 5 günü Çorum’dan doktor gelerek poliklinikte hizmet verdi. Bir süre sonra haftada 5 gün gelen göz doktoru Pazartesi ve Perşembe olmak üzere 2’ye düştü. Bir müddet bu şekilde devam edilirken yoğun bir talep olmasına rağmen sadece Perşembe günü olmak üzere hafta da bir güne düşürüldü. Pandeminin Türkiye’deki başlangıç tarihi olan 11 Mart’ kadar haftada bir gün gelen göz doktoru bu tarihten itibaren hiç gelmemeye başladı. Birçok vatandaşın ve gözlükçü esnafının mağdur olmasına sebep olan doktor yokluğu isyan ettirir hale geldi.

Osmancık’taki gözlükçü esnaflarından Baykal Çelik konu hakkında yaptığı açıklamada, “Biz gözlükçü esnafı olarak göz doktorunun ilçemizde olmamasından dolayı zor günler geçiriyoruz. Birçok vatandaş doktor olmamasından dolayı ya Çorum’a gitmeyi tercih ediyor ya da acil değil ise ileri bir tarihe erteliyor. Her iki durum karşısında da biz gözlükçü esnafı mağdur oluyoruz. Çoğu zaman siftahsız dükkan kapatıyoruz. İşyerlerimizin kiraları, sigorta, maaş gibi giderlerini dahi çıkarmakta zorlandığımız zamanlar oluyor. Çorum’un diğer ilçelerine atama yapılırken civar ilçe ve köylerle birlikte yaklaşık 100 bin nüfusa hizmet veren Osmancık Devlet Hastanesine atama yapılmaması bizleri düşündürüyor. Yetkililerimiz ve siyasilerimizin konu ile ilgili girişimde bulunmalarını ve mümkün olan en kısa zamanda Osmancık’a göz doktoru atama yapılmasını sağlamalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Uzun zamandır göz doktoru olmayan Osmancık Devlet Hastanesi’ne ilerleyen günlerde yapılacak yeni dönem atamalarında yer almadığı öğrenilirken komşu ilçe olan Merzifon’da görev yapan bir doktorun eşinin Osmancık’ta aile hekimi olarak görev yaptığı kendisinin de kalıcı olarak Osmancık’a atanmak istediği fakat atamasının yapılmadığı iddia ediliyor. Gözlükçü esnafları söz konusu atamanın yapılabilmesi için Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın girişimde bulunması talep ediyorlar.

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

"KASITLI BİR KARALAMA KAMPANYASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

GELGÖR’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

GELGÖR VATANDAŞLARA HELVA DAĞITTI

BAŞKAN GELGÖR SERT TEPKİ GÖSTERDİ

YÜZME HAVUZU 15 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

HAVUZUN ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI ALANI MERADAN ÇIKARILDI


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

AYNI YERDE YİNE YANGIN ÇIKTI

TELEFONLA GÖRÜŞMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR

OSMANCIK’TA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

DEVA PARTİSİ OSMANCIK YÖNETİMİ BELLİ OLDU