GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

Osmancık´ta Geleceğe Nefes

11.11.2019 15:11:45

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Geleceğe Nefes sloganı altında 11 Kasım saat 11.11´de tüm Türkiye´de fidan dikme seferberliği yürütüldü.

Bakanlık tarafından yürütülen kampanya kapsamında Osmancık´ta ta düzenlenen tüm etkinliklerde toplamda 2 bin 200 fidan toprakla buluşturuldu. Gürleyik Mahallesi Bademlik mevkiinde düzenlenen fidan dikme etkinliğine Kaymakam Hakan Alkan, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, Jandarma Komutanı Teğmen Nuri Uyar, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, Osmancık Orman İşletme Şefi Serhat Cihan Keskin, Belediye Meclis Üyeleri, öğrenciler ve mahalle halkı katıldı. Fidan dikme etkinliği saat 11.11´de başladı. İlk fidanları kendi isimlerinin yazılı olduğu Kaymakam Alkan ve Başkan Gelgör kendi dikti. Gürleyik Mahallesi Bademlik mevkiindeki park alanına Orman İşletme Şefliği tarafından tedarik edilen yaklaşık 200 fidan dikildi. Protokol üyeleri ve mahalle halkının girişimi ile dikilen fidanlara can suyu verilerek Geleceğe Nefes kampanyasına destek olundu. Dikilen fidanların korunması amacıyla park alanı tel örgü ile kapatılacak ve yıllar sonra bölge minik bir ormanlık alan haline gelecek.

Fidan dikimi sonrası açıklama yapan İlçe Kaymakamı Hakan Alkan, ?Bugün saat 11.11´de tüm Türkiye´de olduğu gibi Osmancık´ta da fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Ülkemizin geleceği adına düzenlenen kampanyaya katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Doğayı ve yeşili korumak zorundayız. Dikilen fidanlarımız geleceğimizi yeşillendirecek? ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

"KASITLI BİR KARALAMA KAMPANYASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

GELGÖR’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

GELGÖR VATANDAŞLARA HELVA DAĞITTI

BAŞKAN GELGÖR SERT TEPKİ GÖSTERDİ

YÜZME HAVUZU 15 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

HAVUZUN ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI ALANI MERADAN ÇIKARILDI


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

AYNI YERDE YİNE YANGIN ÇIKTI

TELEFONLA GÖRÜŞMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR

OSMANCIK’TA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

DEVA PARTİSİ OSMANCIK YÖNETİMİ BELLİ OLDU