GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

Satılmış Karatağ´dan 10 Kasım Mesajı

11.11.2019 09:51:18

Milliyetçi Hareket Partisi Osmancık İlçe Başkanı Satılmış Karatağ, Mustafa Kemal Atatürk´ün aziz Hatırasını yaşatmak adına bir mesaj yayımladı.

Karatağ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, ?Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Hakk´a yürüyüşünün üzerinden 81 yıl geçmiştir.

Aramızdan ayrılışının bu yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu milli mücadelenin kutup yıldızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün hakka yürüyüşünün yıldönümünde kendisini bir kez daha Fatihalarla ve hayranlıkla yâd ediyoruz.

Hayatını milletine adayan, işgal ve emperyalist hevesleri muhataplarının kursaklarında bırakan bu büyük devlet ve siyaset adamını gururla, özlemle ve şükranla bir kez daha hatırlıyoruz.

Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir.

Kurtuluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir.

Yanmış, yıkılmış, yorulmuş ve yenilmiş bir sosyolojik kudreti tekrar ayağa kaldıran ve çizdiği hedeflerle sonuca ulaştıran elbette Mustafa Kemal Atatürk´ün eşsiz dirayeti ve hamiyeti olmuştur.

O´nun yüksek erdemi sayesinde Samsun´da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyet´in ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk her şeyden önce Türk milletinin tarihi birikimine inanmış, neleri başarabileceğini idrak etmiş ve takip ettiği amaçlarını bu kapsamda belirlemiştir.

En zor anlarda bile milletimizin gücünden zerre kadar kuşkuya düşmeden güçlüklerin üstesinden gelinebileceğini en iyi şekilde gösteren yine o olmuştur.

Türk milletinin hiçbir şart altında boyunduruk altında bulunamayacağını, devrin modern silahlarıyla dahi sonuç alınamayacağını ?Ya İstiklal Ya Ölüm´ seslenişiyle ortaya koymuş ve bundan da asla ödün vermemiştir.

Aziz Atatürk; Türk milletine kendini adamış ve bıraktığı emanetleriyle de muasır medeniyetler aşamasına ulaşılacağını o yıllardan işaret etmiştir.

Elbette o´nun eserleri ve öğütleri Türk milleti yaşadığı sürece var olacaktır.

Bugünlerde, bizlere hediye ettiği ve iftiharla sahiplendiğimiz milli değer ve yeminler aşındırılmak, hırpalanmak ve tahrip edilmek isteniyorsa da, bilinsin ki bu nafile çırpınışların neticeye ulaşması asla mümkün olmayacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün yaptıklarını, millet iradesine dayanarak gösterdiği üstün basireti küçültmeye, sulandırmaya ve bu yolla da Cumhuriyet´in temellerini bozmaya yeltenenlere en iyi cevabı yine büyük Türk milleti verecektir.

Unutulmasın ki, Türkiye Cumhuriyeti´nin ilelebet payidar yaşaması ve egemenliğini muhafaza ederek küresel alanda cazibe ve güç merkezi olması kuruluş yıllarındaki muazzam birliktelik ruhunun tekrar gösterilmesinden ve milletin kendi kaderine hâkim olmasından geçecektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün manevi varlığına ve bizlere emanet ettiği muhteşem millet eserlerine hiçbir kötü ve hain niyetin musallat olamayacağı inancımı bir kez daha teyit ederek; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81.inci yıldönümünde, bu düşüncelerle aziz şehitlerimizi, kurucu kahramanları kurtuluşumuzun mümtaz neferlerini rahmet, minnet, şükran hislerimle anıyor Cenabı-ı Allah tan rahmet diliyorum. Millî eserlerin, kutlu mirasının sonsuza kadar yaşatılacağını, bu konuda en büyük güvencenin, Türk milleti olduğuna içtenlikle inanıyorum. Bizzat demişti ki; Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir.
Türk ve Türkiye sevdalıları çok şükür bu sadakattedir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ve ilanihaye payidar kalacaktır. Aziz hatırasını hürmet ve minnet duygularımla anıyorum.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun.?

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

KOYUNBABA MAHALLESİ’NE 4,5 DÖNÜM PARK YAPILIYOR

SAHİL KENARINA SINIRLI YAPI İZNİ VERİLDİ

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

PARKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR

Dezenfektan Çalışmaları devam ediyor

Osmancık Belediyesinden 20 Ton Ücretsiz Su

Sağlıklı Kentler Birliği Osmancık Belediyesini unutmadı


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

ÇORUM’DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

İŞYERİNDE YILAN PANİĞİ

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR