BELEDİYE

BELEDİYE Haberleri

Seçim sonrası ilk meclis toplantısı yapıldı

17.05.2019 10:32:05

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör başkanlığında gerçekleştirilen Osmancık Belediyesi 2019-2024 döneminin ilk toplantısı yapıldı.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör başkanlığında gerçekleştirilen Osmancık Belediyesi 2019-2024 döneminin ilk toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Gelgör başkanlığında, meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen Nisan ayının ilk toplantısında, gündemde yer alan maddeler görüşülürken toplantıya  üyelerden; Hüseyin Cebeci, Kemal Arslan, Seher Kökez, Mahmut Atmaca, Şeref Keskin, İsmail Akgöl, Ahmet Özoğlu,  Fatih Ergün, Hilmi Ünver, Kadriye Sekili,  Lütfullah Çuhacı, Ramazan Çalışkan, Özcan Göbel, Kadir Delibaş Ve Kemal Yücel Kurşun katıldı.

Toplantıda, Sözleşme ve Protokol Yapılması için Belediye Başkanına Yetki verilmesi,  2018 mali yılı faaliyet raporunun görüşülmesi, Meclis Toplantı gününün ve tatil ayının belirlenmesi ile 2018 Mali Yılı Denetim Komisyonu Raporunun sunulması, Osmancık Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyetindeki bazı üyelerin istifası, bazı üyelerinde üyelikleri düştüğünden, OSB Müteşebbis Heyetine 7 asil 7 yedek üye seçilmesi, Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerine verilecek Huzur hakkı ile Belediye Başkan Yardımcısına ödenecek ücretin belirlenmesi, Çorum Belediyeler Çevre Birliğine Üye Seçimi,  İç Anadolu Belediyeler Birliğinden Ayrılma kararı alınması,  Sağlıklı Kentler Birliğine Üye Seçimi, Tarihi Kentler Birliğine Üye Seçimi, Osmancık Çiftci Malları Koruma Meclisi Seçimi, İhtisas Komisyonlarına Üye Seçimi,  Encümen Üyesi Seçimi, Açılış Yoklama ve Meclis 1.ve 2. Başkan Vekil seçimi konuları görüşülerek karara bağlandı.

Buna göre Çorum Belediyeler Çevre Birliği Meclisine katılmak üzere Belediye Başkanı Ahmet Gelgör doğal üye olmak üzere Meclis üyesi Hüseyin Cebeci ile İsmail Akgöl´ün asil üye, Meclis Üyesi Hilmi Ünver´de yedek üye olarak seçildi.

Yapılan görüşmeler sonucunda; Üyesi bulunulan Sağlıklı Kentler Birliğinde belediyeyi temsil etmek üzere Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ile Belediye meclis üyesi Hüseyin Cebeci´nin Sağlıklı Kentler Birliği Meclisinde görevlendirildi.

Meclis üyeleri arasında belediyeyi Tarihi Kentler Birliği Meclisinde temsil etmek üzere doğal üye olarak Belediye Başkanı Ahmet Gelgör´le birlikte, Asil üyeliğe meclis üyesi Seher Kökez´in, yedek üyeliğe ise meclis üyesi Kemal Arslan´ın seçilmelerine karar verildi.

İhtisas Komisyonları Seçimi görüşmeleri sonucunda ise, İmar ve Bayındır Komisyonu ile Plan Bütçe Komisyonunda  5(beş) kişiden, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonunun ise 3 (üç) kişiden oluşturulmasına karar verildi.

Bu karar göre İmar Ve Bayındır Komisyonu Üyeliğine Ahmet Özoğlu, Hüseyin Cebeci, İsmail Akgöl, Lütfullah Çuhacı, Özcan Göbel,

Plan ve Bütçe komisyonu Üyeliğine, Şeref Kesin, Mahmut Atmaca, İsmail AKGÖL, Hilmi Ünver, Kadir Delibaş,

Kültür Ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliğine ise, Kemal Arslaner, Seher Kökez, Ramazan çalışkan seçildi.

Toplantıda seçimlerden sonra yeni oluşan  Belediye Meclisinin üyeleri arasından  bir yıllığına görev yapmak üzere 2(iki) adet Encümen üyesinin gizli oylama seçimine başlanıldı. Mühürlenmiş oy pusulaları  ile zarflar üyeler dağıtıldı. Başkan dahil 16 kişinin oy kullandığı zarflar sandığa atıldı. Sandık üyelerin gözü önünde açılarak oy sayımı yapıldı.

      5393 sayılı Belediye Kanununun 33. maddesi gereğince Belediye Encümeni için yapılan gizli oylama sonucunda; encümen üyeliğine Şeref Keskin ev Ahmet Özoğlu oy çokluğu ile seçildiler.

Toplantıda ayrıca gündemin 10.uncu maddesi olan Osmancık Çiftci Malları Koruma Meclisi Seçimi, Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra yapılacak Osmancık Belediye Meclisinin ilk Toplantı gündemine alındı ve İlgili meslek kuruluşu olan Osmancık Ziraat Odası Başkanlığı ile Osmancık Sanayi ve Ticaret Odası İlçe Temsilciliğine toplantının yapılacağı gün ve saat belirtilerek Belediyeye davetiye çıkarıldı. Toplantı günü ilgili meslek kuruluşlarından  çiftçi malları koruma meclisi üyeliğine aday için başvuru ve katılım olmadığından, Osmancık Çiftçi Malları Koruma Meclisi oluşumu için seçim yapılmadı ve , durum  Osmancık Kaymakamlığının bilgisine sunulmasına karar verildi.

Toplantıda daha sonra Meclis 1. ve 2. Başkan vekilliği seçimleri, Meclis Katibi Asil Üye, Meclis Katibi Yedek Üye seçimleri yapıldı.

Seçimlerde Meclis 1. Başkan Vekili için  Hüseyin Cebeci, Meclis 2. Başkan Vekili İçin Kemal Arslan, Meclis Katibi Asil Üye Şeref Keskin ve Seher Kökez, yedek üyeliklere ise Kemal Arslan ve İsmail Akgöl yer aldı.

Ayrıca, Belediyenin % 100 sermayesine ortak olduğu BELTAŞ Osmancık Belediyesi Gıda Enerji Ulaşım Eğitim Spor ve İnşaat Hizmetleri Anonim Şirketi ile Osmancık Belediye  Hizmetleri Personel Limited  Şirketi (OSMANCIK BEL.HİZ.PERSONEL LTD.ŞTİ.) nezdinde yapılacak tüm yasal işlemler için de Belediye Başkanının yetkili kılınmasına  işaretle oylamaya göre karar verildi.

Haber Kaynak : İlkay Sever

KOYUNBABA MAHALLESİ’NE 4,5 DÖNÜM PARK YAPILIYOR

SAHİL KENARINA SINIRLI YAPI İZNİ VERİLDİ

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

PARKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR

Dezenfektan Çalışmaları devam ediyor

Osmancık Belediyesinden 20 Ton Ücretsiz Su

Sağlıklı Kentler Birliği Osmancık Belediyesini unutmadı


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

ÇORUM’DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

İŞYERİNDE YILAN PANİĞİ

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR