GÜNCEL

GÜNCEL Haberleri

Sürücü Kursları 1 Haziran´a Hazır

1.06.2020 09:32:12

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart´ta faaliyetlerine ara verilen sürücü kursları, açılacakları tarih olan 1 Haziran´a hazırlıklarını tamamladı.

Konuyla ilgili konuşan Kızılırmak Sürücü Kursu kurucu müdürü Ertan Yaşar, eğitimlerde sosyal mesafeye çok dikkat edeceklerinin altını çizerek, ?Her şeyden önce sağlık gelmektedir, sınıflarımızda ve araçlarımızda her türlü tedbirler alınmaktadır.? ifadelerini kullandı.

?İLK ETAPTA MART DÖNEMİNDEN KALAN TEORİK DERSLERİMİZİ BİTİRECEĞİZ?

Cumhurbaşkanının açıklamasıyla birlikte 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren eğitim-öğretimimize başlayacağımız bilgisi geldi. İlk önceki aşamamız Mart döneminde eğitimleri yarım kalan adayların 1 Haziran itibariyle teorik derslerini bitirecegiz. Aynı zamanda Haziran ayı kayıtlarımızı alıp 10 Haziran´da da derslerimize başlamış olacağız.

?KURSİYERLERİMİZİN ATEŞLERİ ÖLÇÜLECEK?

Kursa girişte kursiyerlerimizin ateşleri ölçülecek, hijyenleri yapılacak, maskesi olmayanlara maskelerini vereceğiz. Sınıflarımızda oturma düzenini kurallara göre değiştirdik. 1,5 metre mesafe ile yerleştirdiğimiz masalarımızda eğitim alacak olan kursiyerlerimizin sosyal izolasyona dikkat etmeleri esas alındı. Eğitimler süresince kursiyerlerimiz maskelerini takacaklar, olmayanlara maskeleri kursumuz tarafından verilecek. Ders bitiminde sınıflarımızın havalandırması ve dezenfektesi aksatılmadan yapılacak.

?EĞİTİM SONRASI ARAÇLAR 10 DAKİKA HAVALANDIRILACAK?

Direksiyon eğitimlerimizde, araç içerisinde bir eğitimci ve bir kursiyer olmak üzere sadece 2 kişi bulunacak.  Direksiyon, vites, el fren ve sinyalizasyon bölümlerine streç filimler sarılacak veya tek kullanımlık ameliyat eldivenleri kullanılacak.  Ve her eğitimden sonra araçlarımız 10 dakika havalandırılacak.

?1 HAZİRAN´A HAZIRIZ?

Yine kursumuzda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına sonuna kadar riayet edeceğiz, bu kapsamda kursumuzdaki kafeterya ikinci bir emre kadar kapalı kalacak. Özetle Kızılırmak Sürücü Kursu olarak tüm tedbirlerimiz ve önlemlerimizle birlikte 1 Haziran´a hazırız ?dedi.

PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Çorum´da Ata Sürücü Kursu ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi kurduklarını da belirten Ertan Yaşar, ? Eğitim hizmetlerimize Çorum´da da devam ediyoruz. Bu kapsamda Çorum´da ikinci bir Psikoteknik Değerlendirme Merkezi´ni kurduk. Yavru Turna Mahallesi Cengiz Topel Caddesi numara 7´de kurduğumuz Ata Sürücü Kursumuz ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezimize de kursiyerlerimizi bekliyoruz. ? dedi.

Haber Kaynak : Özkan Özçelik

KOYUNBABA MAHALLESİ’NE 4,5 DÖNÜM PARK YAPILIYOR

SAHİL KENARINA SINIRLI YAPI İZNİ VERİLDİ

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

PARKLAR ÇİÇEKLENDİRİLİYOR

Dezenfektan Çalışmaları devam ediyor

Osmancık Belediyesinden 20 Ton Ücretsiz Su

Sağlıklı Kentler Birliği Osmancık Belediyesini unutmadı


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

ÇORUM’DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

MANTAR ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

İŞYERİNDE YILAN PANİĞİ

OSMANCIK GÖZ DOKTORU İSTİYOR