BELEDİYE

BELEDİYE Haberleri

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLAR KESİLİYOR

20.06.2020 12:06:00

Osmancık Belediyesi, cadde ve sokaklarda tehlike arz eden ağaçlar için önlem alıyor. Yazı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde yan yatmaya başlamış iki ağaç, can ve mal kaybına neden olmaması için kesildi.

Osmancık’ta çarşı içindeki sokak ve caddelerinde birbirinden güzel ağaçlar ve bitkiler yer almaktadır. Süs ağaçlarının çoğunlukta olduğu cadde ve sokaklarda çınar, ıhlamur, top akasya, akça ağaç gibi ağaçlar bulunmaktadır.

İlçenin imar ve inşaatların ve yapılaşmanın  hızla artması nedeniyle zaman zaman yaşı 50-60 yılı geçmiş  çam ağaçlarında eğilmeler, devrilmeler meydana geliyor. Osmancık Belediyesi tehlike arz eden ağaçların tespitini yaparak gerekli önlemleri alıyor.

Yazı Mahallesi  Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde yan yatmaya başlamış iki ağacın tehlike arz etmesi nedeniyle kesilmesi yönünde vatandaşlardan gelen talep değerlendirildi. 
Tehlike arz eden ağaçların Osmancık  Belediyesi işbirliği ile Orman İşletme Şenliği’nden olur alınarak, yan yatmaya başlamış ve gövdesi yatık olan çam ağaçlarının kesimi yapıldı. Kesimi yapılan yerden geçen kanala düşen ağaçlar iş makinaları ile kanaldan çıkarıldı.
Bu esnada Mehmet Akif Ersoy Caddesi geçici olarak can ve mal güvenliği açısından araç trafiğine kapatıldı. Daha öncede Osmancık Kızılırmak Sahili Maarif Parkında yan yatarak diğer ağaca yaslanmış çam ağacı ile yine Belediye Binası arkasında bulunan kuruyup tehlike arz eden 2 çam ağacı da kesilerek kaldırılmıştı.
Osmancık Belediyesi, ilçedeki tehlike arz eden ağaçların tespiti ve müdahale çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Haber Kaynak : Haber Merkezi

"KASITLI BİR KARALAMA KAMPANYASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

GELGÖR’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

GELGÖR VATANDAŞLARA HELVA DAĞITTI

BAŞKAN GELGÖR SERT TEPKİ GÖSTERDİ

YÜZME HAVUZU 15 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

HAVUZUN ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI ALANI MERADAN ÇIKARILDI


OSMANCIK TARİHİ RESİMLER

Osmancık Tarihi Resimleri

AYNI YERDE YİNE YANGIN ÇIKTI

TELEFONLA GÖRÜŞMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR

OSMANCIK’TA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

DEVA PARTİSİ OSMANCIK YÖNETİMİ BELLİ OLDU